Гроші
Біткоїни — цифрові гроші майбутнього.
Біткоїн — це криптовалюта, яка була створена в 2009 році.
На відміну від розрахунків через банки, бітоїнами можна рохраховуватись в інтернеті без будь-яких посередників.
Ти вже чув про нові цифрові гроші? Їх ще називають криптовалютою. Якщо спростити, то криптовалюта (англ. сryptocurrency) — це цифрова (віртуальна) валюта, яка складається з монет (англ. -coin). Монета захищена від підробки, тому що являє собою зашивровану інформацію, яку неможливо скопіювати (тому у назві є частина "крипто").
Криптографія (від грец. Κρυπτός — прихований і γράφω — пишу) — наука про неможливість прочитання інформації сторонніми людьми, а також неможливості непомітної зміни інформації, перевірки автентичності авторства.
Біткоїн — це криптовалюта, яка була створена в 2009 році. На відміну від розрахунків через банки, бітоїнами можна рохраховуватись в інтернеті без будь-яких посередників. Немає комісії за переказ коштів і немає необхідності сплачувати податки, тому що біткоїни не прив'язані до жодної країни і уряди не можуть на них впливати. Біткоїн є найбільш вартісною криптовалютою з 700 видів електронної валюти. Зараз один біткоїн коштує більше 6000 долларів (курс постійно змінюється). Окрім нього, є багато інших криптовалют, які коштують дуже дешево. Наприклад, фани американського співака Джастіна Бібера можуть купити криптовалюту «biebercoin», яка коштує менше одного цента.

Історія грошей

До речі, ти знаєш звідки взялись гроші? Історія грошей налічує тисячі років. Спочатку, люди розраховувались бартером, тобто міняли одні товари на інші. Наприклад, обмінювали дві вівці та курку на одну корову.

Пізніше стало зрозуміло, що це не зовсім зручно і вирішили використовувати цінні метали та дорогоцінне каміння, як більш універсальний інструмент обміну. Так з'явились монети зі срібла та золота, а пізніше — паперові гроші.

У 1944 році на Бреттон-Вудській конференції доллар США був оголошений як еквівалент золота і дорівнював 0,9 г. золота. Багато хто уявляє, що біткоїни це такі самі гроші як і паперові, тільки електронні. Якщо це так, то їх можна підробити, скопіювати, або надрукувати стільки, скільки потрібно. Але це не так.

Ідея створення криптовалюти полягала не в копіюванні паперових грошей, а в тому, щоб бути аналогом золота, тобто дуже близьким за цінністю.
Ферма для майнингу біткоїнів
Як добувають біткоїни?

Добувають, "майнять" біткоїни за допомогою комп'ютерів, які вирішують складні математичні задачі. Чим далі, тим задачі стають складнішими, а їх вирішення потребує більше часу та комп'ютерних потужностей. Зараз приблизно кожні 10 хвилин добувають 12,5 біткоїнів.

Переваги криптовалюти

На відміну від звичних тобі грошей, біткоїни мають такі переваги:
 • Криптогроші може добувати кожен охочий
 • Інформація про зберігання і використання цих грошей здійснюється за допомогою блокчейну
 • Ці гроші неможливо скопіювати
 • Володіння біткоїнами абсолютно анонімне, тобто, приховане. Інформація про власника криптогаманця відсутня (є тільки номер гаманця).
Блокчейн (англ. Blockchain) — це спосіб зберігання даних або цифровий реєстр грошових переказів.
Головною його відмінністю і незаперечною перевагою є те, що цей реєстр не зберігається в якомусь одному місці. Він розподілений серед кількох сотень і навіть тисяч комп'ютерів по всьому світі.
Недоліки криптовалюти

 • Державні установи можуть негативно впливати на обіг та розповсюдження — навіть, забороняти їх.
 • Втрата паролю до електронного гаманця призведе до втрати всіх криптомонет.
 • Чим складніше алгоритми (задачі, які вирішують комп'ютери), тим важче майнити криптовалюту на домашніх комп'ютерах.

Як сплачувати?

Люди можуть надсилати біткоїни їншим за допомогою мобільних додатків або комп'ютерів. За допомогою біткоїнів можна сплачувати за товари та послуги в інтернеті, чи, навіть, за навчання: на сайті української платформи для пошуку онлайн-викладачів Preply можна розраховуватися криптовалютою за заняття з носіями англійскої чи будь якої іншої мови, або уроки зі шкільних предметів.

Де зберігати?

Біткоїни зберігають у "цифрових гаманцях", які можуть бути розміщені у хмарному сервісі, або на домашньому комп'ютері. Гаманець схожий на віртуальний банківський акаунт, який дозволяє надсилати, чи отримувати біткоїни, сплачувати за товари або послуги.

Як біткоїни врятували Uber

Коли сервіс таксі Uber вирішив почати працювати у столиці Аргентини Буенос-Айресі, це викликало незадоволення місцевих "класичних" таксистів. Під їхнім тиском всі банки відмовились від співпраці з Uber.
Вихід знайшовся. Компанія запропонувала клієнтам розраховуватись біткоїнами системи Xapo. Це стало порятунком для Uber, адже державні установи Аргентини не могли заблокувати Xapo. А зважаючи на те, що і до цього біткоїни мали популярність серед аргентинців, оплата послуг таксі саме в такий спосіб не стала для багатьох проблемою.

Майбутнє

Біткоїни, про які мало хто знав ще декілька років тому, вже починають швидко проникати в наше життя. Вони можуть стати порятунком, як у випадку з Uber, чи небезбекою, приховуючи тіньові схеми бандитів.
Фахівці з криптовалюти беззаперечно одна з професій майбутнього. Для її опанування потрібні знання з економіки, математики та багато іншого.
Найкращий лектор-футуролог (тобто знавець майбутнього) за версією Google, Томас Фрей представив своє бачення професій майбутнього, серед яких :
 • Банкіри і юристи, котрі займатимуться крипто-валютами,
 • Фахівці з запровадження валюти,
 • Адвокати анонімності,
 • Фахівці з повернення викрадених коштів,
 • Теоретики, філософи і євангелісти крипто-валют,
 • Валютні стратеги,
 • Експерти з грошового обміну,
 • Розробники стандартів
Наведені вище професії є лише поверхневим оглядом можливостей. Змінюючи старі процеси обігу грошей, ми не позбавлятимемо людей роботи. Ми вивільнимо людський капітал, який зможе створити мільйони нових робочих місць у тисячах нових галузях.
Система освіти не зможе так швидко реагувати на зміни. Тому на перший план вийде ідея неперервної освіти та самовдосконалення у процесі роботи.
Для вчителів
Ми підготували для вас все, що необхідно для проведення цікавого уроку. Використовуйте безкоштовні матеріали про нові технології, плани уроків та презентації.