віртуальна реальність
Як відчути спеку, холод та біль у віртуальній реальності?
Віртуальна реальність вже здатна переносити наші
очі й вуха в інший світ.
Але це ще не можна назвати цілковитим зануренням у нову реальність. Компанія Tagway знайшла рішення, яке здатне ще на один крок наблизити нас до реалістичних відчуттів у "нереальності" – завдяки болю, спеці та холоду.

Остання розробка компанії – технологія ThermoReal. Це – термоелектричний пристрій, який за потреби може генерувати тепло і холод, а також передавати ці почуття рукам у той час, коли ви тримаєте сенсорний контролер VR. Це новий вид інтерфейсу "людина-машина".

Завдяки електричній енергії напівпровідниковий пристрій від Tagway здатен нагріватися з одного боку. Інша сторона може так само ставати холодною. Ця технологія вже використовується у холодильниках для вина, які генерують холод без вібрацій, оскільки не мають рухомих частин (це необхідно для кращого зберігання вина).
Пристрій може ставати гарячішим в залежності рівня електричного струму. Коли користувач вдягає гарнітуру VR і тримає контролер ThermoReal у руці, він може "торкнутися" полум'я та у буквальному сенсі на своїй шкірі відчути як піднімається температура. Коли він віртуально торкнеться чогось холодного, то відчує холод і в житті. А для того, щоб відчути біль, пристрій ThermoReal генерує одночасно як тепло, так і холод.

Звісно, знадобиться час, аби цю технологію запровадили скрізь та всюди у пристрої VR. Але, погодьтесь, це цікава віха на шляху до повного занурення. Програми, які використовуватимуть цю технологію, зможуть наблизити вас до занурення ще глибшого, аніж звук та зображення.
Made on
Tilda