Віртуальна реальність
Як працюють окуляри віртуальної реальності?
Тільки уяви: сидиш у класі, а навколо оживають легендарні лицарі й улюблені літературні персонажі, римський Колізей можливо роздивитись з усіх сторін, а складні гіпотенузи і катети — буквально помацати руками!
Це все можливо вже сьогодні — за допомогою спеціальних VR-окулярів, про які ми розкажемо у цій статті.

Скорочення "VR" у перекладі з англійської означає "віртуальна реальність" (virtual reality). За великим рахунком, окуляри віртуальної реальності це пластиковий корпус з лінзами. За лінзами знаходиться екран, розділений на два зображення. Кожне око бачить власну картинку, яка трохи відрізняється іншої, тому ми бачимо зображення об'ємним.
Гіроскоп був винайдений німецьким математиком та астрономом Іоаном Боненбергером у 1817 році. Назва походить з древньогрецьких двух слів: γῦρος — «коло» и σκοπέω — «дивлюсь».
Технологія віртуальної реальності не нова: вона знаходила своїх шанувальників ще задовго до твого народження. Понад 20 років тому ця технологія була дуже популярною у США, але через те, що пристрої були не досконалими та дуже важкими, інтерес до неї швидко згаснув.

Сьогодні пристрої стали легшими, а технології більш довершеними. Пропонуємо розглянути, як саме вони працюють. Для того, щоб ми могли рухатись в окулярах та дивитись у різні боки використувується спеціальний датчик, гіроскоп.

Гіроскоп відстежує положення голови (нахили і повороти) та дозволяє мандрувати всередині віртуального оточення. З технічної точки зору принцип роботи віртуальної реальності полягає у передачі сигналу від датчиків, які орієнтуються у просторі (гіроскоп, акселерометр, компас, зовнішні камери) та виводу зображення на екран в залежності від твого положення. Іншими словами, користувач VR-окулярів відчуває себе всередині віртуального світу та має можливість у повній мірі роздивитись навкруги.
Each page is counted, but no folio or page number is expressed, or printed, on either display pages or blank pages.
Технологія віртуальної реальності бере свій початок ще з 1838 року, коли були винайдені стереоскопічні фотографії та зображення.

Типи

Які VR-окуляри краще? Є декілька типів окулярів віртуальної реальності. Одні працюють за допомогою комп'ютера, наприклад Oculus Rift, HTC Vive чи під'єднуються до ігрової консолі, наприклад, PlayStation VR.

Інші під'єднуються до смартфону Android, iPhone или Windows Phone, наприклад VR Box, Google Cardboard.

Також є незалежні окуляри віртуальної реальності, в яких вже є вбудований дісплей та "мозок", наприклад Sulon Q, Deepoon чи Omimo Uranus VR One.
Можливості

Віртуальна реальность відкриває безмежні можливості для навчання, творчості та розваг. За допомогою цієї технології ти можеш подорожувати світом, насолоджуватись його мальовничими куточками та якісно змінити вивчення таких шкільних предметів як географія, історія, фізика та, навіть, література.

Це один з тих моментів, коли думаєш: "Чому ця ідея не прийшла до мене раніше?" Додаток надає цінний сервіс, захищаючи нас від того, що ми завжди знаходимось на зв'язку. Все ж таки треба пам'ятати: ви за кермом двотонного авто, що може їхати швидше, ніж 100 кілометрів на годину, і це вже страшно саме по собі.
Ну і, нарешті, якщо ви дивились телевізор за останні рік або два, то бачили. що функція уникнення аварії – критична необхідність у автомобільному світі. Штучний інтелект вже розвинений достатньо, щоб бути стандартом індустрії. Він може звернутися за допомогою і запустити діагностику для ремонту. Хоча деякі речі поки залишаються поза увагою, очікується що ця функція змінить правила гри відносно безпеки на дорозі.

Скоро зникне потреба у керуванні автомобілем власноруч

За деякими прогнозами, до 2020 року зникне потреба у керуванні авто власноруч. Хоча я думаю, що люди й далі хотітимуть відчути, як машина набирає обертів під натиском педалі газу або прагнутимуть проводити свій час спокійно водячи машину. Тим не менш, автономні машини стають все ближчою реальністю. У будь-якому разі, це буде дещо неймовірне. Уявіть що всі сценарії трафіку інтегровані між собою для того, аби кожен завжди міг швидко дістатися місця призначення. І щоб в аварійно-рятувальних служб або службових автомобілів завжди була можливість швидко проїхати.

Можливості нескінченні і це те що може інтегрувати майбутнє в наше життя вже зараз.

Для вчителів
Ми підготували для вас все, що необхідно для проведення цікавого уроку. Використовуйте безкоштовні матеріали про нові технології, плани уроків та презентації.
Made on
Tilda