Розумне місто
Volvo тестує безпілотні вантажівки для прибирання сміття
Коли ми говоримо про "Інтернет речей",
то рідко згадуємо про автомобілі.
Автовиробник Volvo Trucks разом із шведською компанією Renova розпочали тестування безпілотної вантажівки для вивозу сміття. Автомобіль працює у місті Крістенберґ Майн на півночі Швеції та полегшує прибирання сміття.
Незважаючи на те, що з технічного боку проект вже працює, є ще багато, що треба дослідити та вдосконалити перед тим, як автономні вантажівки стануть повсякденною реальністю у містах.
Керування великою вантажівкою у житловому районі міста з вузькими вуличками та різноманітними учасниками дорожнього руху, природньо, накладає серйозні вимоги до безпеки, навіть якщо швидкість транспорту не перевищує швидкості руху пішоходу. Вантажний автомобіль Volvo оснащений пристроями, які постійно моніторять оточення та негайно зупиняють автомобіль, якщо на шляху виникає перешкода.
Перед тим, як налаштувати роботу вантажівки у новому районі, водій проїжджає весь шлях за кермом. За допомогою спеціальних сенсорів та GPS-датчиків автомобіль записує шлях та необхідні місця для зупинки. Наступного разу, як тільки автомобіль потрапить у "знайомий" район, він може розпочати рух самостійно.
Незважаючи на те, що з технічного боку проект вже працює, є ще багато, що треба дослідити та вдосконалити перед тим, як автономні вантажівки стануть повсякденною реальністю у містах. Тестування вантажівки-сміттєвоза продовжуватиметься до кінця 2017 року та супроводжуватиметься ретельною оцінкою його функціональності, безпеки і, не в останню чергу, того, наскільки добре подібний транспортний засіб сприймається водіями, іншими учасниками дорожнього руху і місцевими мешканцями.


Volvo оптимістично дивиться у майбутнє. Очікують, що найближчим часом компанія представить нові вантажівки з різним рівнем автономності для використання у специфічних умовах, наприклад у шахтах чи вантажних терміналах.
Made on
Tilda