УРОК
Знайомтесь
"розумний будинок"
1. Мотивація

"Мій дім - моя фортеця" - чи згодні ви з даним висловом?

Нам здається, що будинок – це надійне укриття від екологічних небезпек, забрудненого середовища. Але на жаль це - помилка. Навіть просто сидячи на дивані і дивлячись телевізор людина наражається на небезпеку. Як ви гадаєте яка небезпека "живе" у наших будинках? (Думки учнів. Потрібно скерувати бесіду, щоб були перераховані такі фактори, їх потрібно записати на дошці:

1. хатні шкідники, що викликають алергічні реакції;

2. газ в повітрі (від конфорок), ризик отруєння;

3. ризик пожежі;

4. ризик затоплення;

5. ризик пограбування;

Ще одна проблема наших будинків/квартир - вони зовсім "неекономні". Старі системи опалення витрачають багато газу для обігріву приміщень. Погано утеплені дахи та стіни, щілини у вікнах вивітрюють тепло. Безконтрольне використання води та електроенергії збільшують витрати. (дописуємо до списку 6 пункт - неекономічність)

2. Повідомлення теми.

Сьогодні говоримо з вами про абсолютну протилежність - "розумний будинок"

Як ви гадаєте чому така назва "розумний" будинок? (думки учнів)

Розумні будинки, як і більшість досягнень сучасної техніки, спочатку з'явилися на сторінках фантастичних оповідань. Тепер - це реальність.

3. Актуалізація знань.

Складений нами раніше список допоможе визначити плюси інтелектуальних будівель. (паралельний аналіз списку)

1. Можливість виміру відсотку алергенів у повітрі;

2. Лише електроприлади, з вбудованими системами управління;

3. Залишені включеними праска або духовка, будуть вчасно вимкнені, а в разі будь-якого спалаху або задимлення спрацює пожежна сигналізація;

4. Сенсори для попередження протікання води;

5. Захист від вторгнення за допомогою камер відеоспостереження, автоматизації дверей, воріт, віконниць, охоронної сигналізації;

6. Система контролює витрату води, електроенергії, тепла. Це досягається за допомогою максимально раціонального їх використання. Дозволяє економити. Система не допустить безцільного використання енергії.

4. Усвідомлення/засвоєння знань.

Як функціонує розумний будинок.
Отже, розумний будинок, як він функціонує.

Розумний дім - це система, яка об'єднує усі електроприлади в домі єдиним розумом, що дозволяє керувати ними, як одним цілим. Все через Wi-fi зав'язано на вашому смартфоні: контроль освітлення та мікроклімату, система безпеки, керування мультимедійними пристроями, програмування приладів для прибирання, їх запуск та вимкнення, контроль за комунальними витратами, та навіть попередження про виникнення надзвичайних ситуацій в домі.

Розгляньмо схему, яка досить конкретно ілюструє систему розумного будинку.
Photo Depositphoto
Всі сенсори, датчики, пристрої, що функціонують у будинку підпорядковані системі контролю, яка опрацьовує всю інформацію надану ними та передає вказівки які запрограмовані господарем.

В залежності від особливостей класу можна обрати наступні форми роботи:

1) Діти самостійно перечитують інформацію із статті, стосовно пристроїв у домі. Діляться на групи, потім кожна з груп представляє функціонування однієї із складових системи розумного будинку.

2) Перегляд відео (Apple Home App Welcome Home, Philips Hue - Turn on living, ecobee4 smart thermostat, Airmega - Breathe Deeper, Arlo Wire-Free and Arlo Q Smart Security Camera, Ajax StarterKit, Meet the all-new Nest Protect, FIBARO Flood Sensor) та доповнення інформації вчителем із статті.

Передові системи контролю.

Найголовнішим, центральним ядром системи розумного будинку є - централізована система контролю. Головними компаніями, що конструюють такі системи є Google Home, Apple HomeKit та Amazon Echo. Інші компанії, наприклад такі, як Samsung та Panasonic, також мають подібні системи керування, проте вони можуть бути несумісні з приладами від сторонніх виробників.

Окрім свого телефону управління розумним домом можна здійснювати завдяки колонок, що мають свої власні розумні колонки. (перегляд відео про розумні колонки - Introduction of Amazon Echo)

5. Рефлексія

Чи змогли б ви керувати/ "розумним" будинком, користуватися його системами?

Що для цього потрібно знати/вміти?

Що нового про розумний будинок та його елементи ви сьогодні дізналися?

Які професії можуть з'явитися із масовим поширенням розумних будинків?


Додаткове завдання: Ділимо клас на 4 команди:

1 комнда: вивчає все про системи керування компанії Google Home. Готує презентацію для споживачів. Вивчаючи недоліки протилежних компаній.

2 комнда: вивчає все про системи керування компанії Apple HomeKit. Готує презентацію для споживачів. Вивчаючи недоліки протилежних компаній.

3 комнда: вивчає все про системи керування компанії Amazon Echo. Готує презентацію для споживачів. Вивчаючи недоліки протилежних компаній.

4 команда: Споживачі. Мають оцінити виступи трьох команд та обрати компанію яка викликає найбільше довіри.

Команди 1,2,3 готують виступи, 4 команда готує критерії споживачів до систем керувння.

Організація захисту. Підведення підсумків.

Feedback
Thank you for using our lessons!
We will be grateful if you could spare a couple minutes to answer a few questions.

Your response is going to help us improve the project and report to our partners and investors where exactly our resources are being used. With your help, we can continue to create new lessons and offer them free of charge to schools.
Respectfully, Alexander Lisovsky,
Founder of The Future News

hello@thefuture.news
http://thefuture.news
Made on
Tilda