Інтернет речей
Як "Інтернет речей" змінює наші водійські звички
Коли ми говоримо про "Інтернет речей",
то рідко згадуємо про автомобілі.
Коли ми говоримо про "Інтернет речей", то рідко згадуємо про автомобілі. Для декого ці технології вже стали звичними і на думку приходять програми типу OnStar, що починають опалювати будинок ще до того, як ми виходимо з офісу.
Це правда, майбутнє – за інтернетом, у тому числі і для наших автомобілів. Проте, багато неймовірного відбувається не в майбутньому, а вже сьогодні. Тоді як деякі речі з першого погляду можуть не виглядати як пристрої "Інтернету речей", повірте, безумовно, вони ними є. І це щось, що назавжди змінить наші автомагістралі та провулки. Ось кілька цікавих напрямків, на які варто буде звернути увагу цього року.
Продукт інтегрується з іншими додатками, такими як Nest, що дозволяє розігріти ваш будинок, перш ніж ви виїдете додому.
Продовжуючи рух

Ймовірно, одна з найперших інновацій, яку я бачив – підтвердження того, як технології роблять керування автомобілем набагато простішим.

Наприклад, такі продукти як Hum від Verizon демонструють, як з'єднані інтернетом девайси роблять пробіг та обслуговування автомобіля питанням минулого. Hum допомагає робити діагностику та планувати візит до техстанції, й, навіть, може миттєво зв'язати вас із механіком. Крім того, він може надавати екстрену придорожню допомогу, а також відстежувати рухи і швидкість вашого автомобіля. Існують і інші підключені до мережі інтернет трекери, наприклад Automatic.
Електромобіль BMW i8
Automatic — не просто розумний трекер для автомобіля, він може бути інтегрований з широким спектром інших послуг. Для використання в бізнес цілях, він може відстежувати пробіг авто і відправляти дані таким додаткам як Expensify. Також продукт інтегрується з іншими додатками, такими як Nest, що дозволяє розігріти ваш будинок, перш ніж ви виїдете додому.

Хоча це всього лише кілька прикладів різних продуктів, які вже доступні на ринку, виробники автомобілів взяли до уваги цей тренд, намагаючись реалізувати його у нових моделях. Підключені до інтернету пристрої швидко стають нормою, особливо коли справа доходить до зручності, так що ідея про те, що все це буде звичним вже впродовж наступних кількох років – цілком реальна.

Ефективність і безпека є ключовими

Як було згадано вище, інтеграція додатків є важливим фактором в тому, як ми бачимо взаємодію "Інтернету речей" з нашими автомобілями. Зараз ми можемо не лише налаштувати температуру вдома, замовити піцу, та з'єднати музику в машині і вдома за лічені секунди. Ми не лише можемо собі уявити, як наші життя ставатимуть все більше і більше "підключеними", – ми вимагаємо цього. Це веде до питання: що далі?

Можливо, одні з найбільш захопливих змін, пов'язаних із IoT та керуванням авто, це послуги, які виникають як побічний ефект цих змін. Наприклад, в той час, коли ми прагнемо завжди мати наші мобільні телефони під рукою, деякі компанії заохочують нас цього не робити. Ось як Safety Charger — мобільний зарядний пристрій що обмежує водіям доступ до соціальних мереж або текстових повідомлень на той час, коли він підключений. В нагороду за це користувачі пристрою отримують подарункові картки.
Це один з тих моментів, коли думаєш: "Чому ця ідея не прийшла до мене раніше?" Додаток надає цінний сервіс, захищаючи нас від того, що ми завжди знаходимось на зв'язку. Все ж таки треба пам'ятати: ви за кермом двотонного авто, що може їхати швидше, ніж 100 кілометрів на годину, і це вже страшно саме по собі.

Ну і, нарешті, якщо ви дивились телевізор за останні рік або два, то бачили. що функція уникнення аварії – критична необхідність у автомобільному світі. Штучний інтелект вже розвинений достатньо, щоб бути стандартом індустрії. Він може звернутися за допомогою і запустити діагностику для ремонту. Хоча деякі речі поки залишаються поза увагою, очікується що ця функція змінить правила гри відносно безпеки на дорозі.

Скоро зникне потреба у керуванні автомобілем власноруч

За деякими прогнозами, до 2020 року зникне потреба у керуванні авто власноруч. Хоча я думаю, що люди й далі хотітимуть відчути, як машина набирає обертів під натиском педалі газу або прагнутимуть проводити свій час спокійно водячи машину. Тим не менш, автономні машини стають все ближчою реальністю. У будь-якому разі, це буде дещо неймовірне. Уявіть що всі сценарії трафіку інтегровані між собою для того, аби кожен завжди міг швидко дістатися місця призначення. І щоб в аварійно-рятувальних служб або службових автомобілів завжди була можливість швидко проїхати.

Можливості нескінченні і це те що може інтегрувати майбутнє в наше життя вже зараз.

Автор: Джордж Біалл, колумніст The Next Web
Переклад та адаптація: Анна Сода, Тетяна Вєжис
Made on
Tilda